KİRALAMA KOŞULLARI | International Oto Kiralama

KİRALAMA SÜRESİ En kısa kiralama süresi 48 saattir

MİNİ HABERLER
5.46
6.16
KİRALAMA KOŞULLARI KİRALAMA SÜRESİ
En kısa kiralama süresi 48 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR
Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 242 237 19 45 no'lu telefondan International Oto Kiralama ofisini arayabilirsiniz.

TEK YÖN KİRALAMA
Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için International Oto Kiralama ofisini arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA
24 saat kesintisiz hizmet veren International Oto Kiralama ofisimiz günün her saatinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir.

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ
24 Saat kesintisiz hizmet veren International Oto Kiralama Ofislerinden yapılan kiralamalarda Hava Alanı Hizmet ücreti alınmaz.

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI
En az 22 yaşını doldurmuş 2 yıllık geçerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir. Lüks araçlarda ise en az 25 yaş yaşını doldurmuş olma mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

FİYATLARA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) fiyatlara dahil değildir.

SİGORTA DIŞINDA KALAN DURUMLAR
Sürücü idaresindeyken kazaya sebep olup araçta hasar meydana gelmiş ise trafik kaza zaptına göre kusurlu ise araç hasarının giderilip aracın sefere hazır olacağı güne kadar geçecek iş günü kaybını sigorta kapsamına girmediğini biliyor ve o günkü geçerli fiyat tarifesi üzerinden peşin olarak ödemeyi kabul etmiş sayılır.

ÖDEME - DEPOZİT
Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Araçların müşteriye eksik veya boş depo yakıtla yapılan iadelerde yakıt fark ücreti, servis ücreti ilavesiyle talep edilir.
INTERNATIONAL OTO KİRALAMA FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI
Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirler arası yollarda 90km. ve şehiriçlerin de ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra International Oto Kiralama ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.